Vifta på fransarna funkar sådär…..

Nej nu jävelberg får jag spader! What´s happening igentligen? VA?Funderar på om jag missat något rejält när jag vägrade spela fotboll som liten snorunge.

Universum skickar in en jäkla massa skruvade bollar åt mitt håll och jag står där som ett dumfån och viftar med ögonfransarna och fattar ingenting. Helt fel teknik…tydligen.

Nepp Vivsan! dax att ta tag i bollträningen och utveckla bollsinnet som inte finns. Har siktet inställt på att skjuta Gud fader själv i skrevet. Undrar om man behöver öva länge för det? Har Zlatan kanske några kurser för övervintrade high heel bejbs tro? Kanske skulle skrapa ihop ett gäng brudar och köpa honom?

Nej fan Universum! Rättning i ledet. Inga skruvade bollar åt mitt håll tack! Vill bara ha sånt i mitt liv som är värt att lägga min energi på.

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *